czwartek, 20 października 2016

Remont - Jaki wybrać kolor farby do pokoju dziennego

Kolor farby którą wybierzemy do naszego pokoju nada mu charakter oraz wyrazistość. Musimy jednak dobrze dobrać kolor by pasował do reszty mieszkania oraz mebli które posiadamy w pomieszczeniu. Na co zwrócić uwagę wybierając farbę? Z jakiego producenta najlepiej skorzystać? Jakich kolorów się wystrzegać, a które są warte grzechu? No i oczywiście jakie kolory są teraz modne przy aranżacji mieszkań, w szczególności pokoju dziennego który jest sercem naszego mieszkania. Na wszystkie te wątpliwości postaram się odpowiedzieć w tym poście.


Pokój dzienny to miejsce w którym spędzamy z rodziną lub przyjaciółmi najwięcej czasu. Odpowiednio zaaranżowany może szybko stać się ulubionym miejscem wielu bliskich osób. A przecież o to właśnie chodzi. By pokój dzienny przyciągał, zachęcał. Dobre dopasowanie kolorów, mebli oraz dodatków sprawia, że te pomieszczenia mają urok i z miłą chęcią by się w nim spędzało czas.

Zazwyczaj w pokoju dziennym wykorzystujemy jasne kolory, co najwyżej ciemne dodatki. Nie warto korzystać z ciemnych nasyconych kolorów, które zamykają pomieszczenie. Pokój dzienny ma być otwarty, jasny i rozpromieniony. Kolory najczęściej wykorzystywane do pokoju dziennego idą od bieli po jasne odcienie szarego, granatu i piasku. Można dzięki elementom dodatkowym oraz meblom całość pokoju dziennego skomponować tak, by właśnie ten brak kolorów ścian wyrazić. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych inspiracji projektów wnętrz salonu, pokoju dziennego.

Inspiracje - aranżacje salon / pokój dzienny
atrakcyjne style paryski, włoski, skandynawski, azjatycki

Styl paryski. Jasny kolor ścian, ciemniejsze wybrzuszenia.
Meble białe, dodatki brązowe. Dużo drewna. Otwarte przestrzenie.

Styl włoski. Jasne ściany idące od bieli po piaskowy kolor.
Meble szyte jasne. Dodatki oraz elementy w ciemnym brązie.

Styl skandynawski. Mieszanka szarego oraz jasnego granatu.
Dodatki w postaci cegły. Jasne meble z dodatkiem drewna.
Styl azjatycki. Ściana z tapetą wyłupiastą o kolorze piaskowym.
Dodatki w ciemny brązie, niski stół i poduszki. Szeroki okno.

Palety kolorów najpopularniejszych producentów farb:

Poniżej znajdziesz linki do stron producentów na których odnajdziesz pełen zakres kolorów dostępnych farb.

Paleta kolorów Dulux
Paleta kolorów Dekoral
Paleta kolorów ŚnieżkaTagi: remont, malowanie, kolor, pokój, salon, pokój dzienny, remont pokoju dziennego, remont salony, inspiracje salon, kolor pokoju dziennego, kolor do salonu, style pomieszczeń, nowoczesne mieszkanie, aranżacje pokoju dziennego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz